Logo

E-konferencja: Dachy w architekturze

Date

Thursday, March 30, 2023

Time

10:00 AM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Presenter

Idee i technologie w architekturze

Idee i technologie w architekturze to, jak sama nazwa wskazuje, cykl spotkań cyfrowych, których zadaniem będzie dyskusja nad najważniejszymi, materiałowymi oraz technologicznymi, trendami we współczesnej architekturze. Składają się z prezentacji poświęconych teoretycznym konceptom technicznym oraz wykładów dotyczących towarzyszącym im technologiom rynkowym.

Agenda


Dach to najwyższa część budynku, której zadaniem jest przykrycie i osłanianie go przed wpływami atmosferycznymi.  W dzisiejszej architekturze jest on jednak także ważnym elementem wyrazu architektonicznego budynku. O architektonicznych oraz technicznych wyzwaniach związanych z projektowaniem tej części budynku porozmawiamy w trakcie naszej e-konferencji "Dachy w architekturze" organizowanej w ramach cyklu "Idee i technologie".


W PROGRAMIE E-KONFERENCJI:

10:00 – 10:40 Fizyka nowoczesnego dachu (w konkretnych przykładach). Krzysztof Patoka, członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych w Federacji NOT oraz członek Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, prowadzi firmę szkoleniowo-konsultacyjną, rzeczoznawca SITPMB/NOT.

10:40 – 11:20 Współpraca na linii Architekt–Konstruktor – wyzwania, realia oraz dobre praktyki. Mgr inż. Aleksander Kłembokowski, projektant konstrukcji w specjalności konstrukcji drewnianych, absolwent Politechniki Lubelskiej wydziału Budownictwa i Architektury.

11:20 – 11:50 Trudności napotykane w projektowaniu blach trapezowych na dachach i sposoby ich rozwiązywania. Tomasz Lankow, dyrektor rozwoju i działu technicznego ArcelorMittal Construction Polska, Jarosław Stankiewicz, doradca techniczny w zakresie blach trapezowych i stropów zespolonych w firmie ArcelorMittal Construction Polska.

11:50 – 12:30 Dachy zielone w uprawie intensywnej. Dobór materiałów, projektowanie, wykonawstwo. Krzysztof Wielgus, koordynator Grupy Merytorycznej DACHY ZIELONE Stowarzyszenia DAFA. Członek zespołu redakcyjnego „Wytycznych dla dachów zielonych” Stowarzyszenia DAFA.

12:30 – 12:40 Przerwa

12:40 – 13:20 Wpływ zmian aranżacji w obiektach produkcyjno-magazynowych na system oddymiania. Mgr inż. Łukasz Ostapiuk, rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych. Koordynator Grupy Tematycznej ODDYMIANIE GRAWITACYJNE Stowarzyszenia DAFA.

13:20 – 14:00 Dobór prawidłowych rozwiązań dla dachów płaskich – bezpieczeństwo pożarowe. Mgr inż. Monika Hyjek, aktywny członek komitetów technicznych PKN, SITP, NizO i MIWO., członek zespołu redakcyjnego Wytycznych „Bezpieczeństwo pożarowe dachów” i „Bezpieczeństwo pożarowe ścian i fasad” Stowarzyszenia DAFA.

14:00 – 14:40 Znaczenie połączeń konstrukcji dachowej w zależności od typu dachu. Mgr inż. Rafał Roszczyc, Konstruktor, autor i współautor wielu artykułów i prelekcji na konferencjach branży konstrukcji drewnianych.

14:40 Zakończenie e-konferencji.

Po każdym wykładzie przewidziany jest czas na pytania i odpowiedzi.

Ważne: Po rejestracji na wydarzenie przyjdzie potwierdzenie z linkiem do pokoju. Proszę sprawdzić folder SPAM. Jeśli tak się nie stanie prosimy o kontakt na adres: marta.artman@sztuka-architektury.pl

Polityka prywatności

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu podanych danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych przez Grupę Sztuka Architektury znajdziesz tutaj.

Zostawiając nam ww. dane wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie w celu zalogowania się na webinarium. W tym momencie administratorem danych osobowych staje się Grupa Sztuka Architektury, ul. Górczewska 216 lokal 207, 01-460 Warszawa, e-mail: redakcja@sztuka-architektury.pl