Logo

E-konferencja: Architektura o niskim śladzie węglowym. II edycja.

Date

Thursday, September 28, 2023

Time

09:00 AM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Idee i technologie w architekturze

Idee i technologie w architekturze to, jak sama nazwa wskazuje, cykl spotkań cyfrowych, których zadaniem będzie dyskusja nad najważniejszymi, materiałowymi oraz technologicznymi, trendami we współczesnej architekturze. Składają się z prezentacji poświęconych teoretycznym konceptom technicznym oraz wykładów dotyczących towarzyszącym im technologiom rynkowym.

Agenda

Derozwój to pojęcie, które od dawna już definiuje myślenie, którego celem jest alternatywne ukierunkowanie rozwoju cywilizacji i kultury w taki sposób, ażeby szanowały środowisko naturalne oraz eliminowały nierówności społeczne i ekonomiczne. Jednym ze wskaźników, który ma służyć do pomiaru zgodności danej aktywności z ideą derozwoju jest wskaźnik śladu węglowego.


W czasie naszej drugiej konferencji pt. "Architektura o niskim śladzie węglowym" skupimy się na analizie zjawiska derozwoju w kontekście architektury oraz prześledzeniu dostępnych narzędzi i metod służących praktycznej implementacji idei derozwoju w świecie budynków, wnętrz i krajobrazu.W PROGRAMIE E-KONFERENCJI:

9:00 - 9:30 Dewzrost a planowanie rozwoju miast w XXI wieku. Robert Skrzypczyński, urbanista, doktorant Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

9:30 - 10:00 Taksonomia a wskaźnik CO2 inwestycji budowlanych. Klaudia Księżopolska, Jakub Lach, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

10:00 - 10:30 Projektowanie wnętrz w duchu cyrkularnym - metody i materiały. Mili Młodzi Ludzie.

10:30 - 11:00 Prezentacja projektu FoCA – Free of Carbon Architectur. Kajetan Sadowski, architekt, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.

11:00 - 11:10 Przerwa

11:10 - 11:40  Zielona rewolucja w systemach klimatyzacji komfortu Daikin. Jakub Lejman, Inżynier Sprzedaży systemów klimatyzacji VRV Daikin.

11:40 - 12:10 Certyfikat Zielony Dom – PLGBC. Dorota Bartosz, dyrektorka ds. Zrównoważonego Budownictwa, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

12:10 - 12:40 Biurowiec SYLVA i technologia CLT jako metoda obniżania śladu węglowego inwestycji. Szymon Wojciechowski, Prezes Zarządu, Współwłaściciel, Architekt-Partner w APA Wojciechowski Architekci.

12:40 - 13:10 Optymalizacja oddziaływania budynku na środowisko - case study na podstawie projektu SRDK Studio Projekt. Gabriela Cader, Weronika Lechowska, SRDK Studio Projekt.

13:10 - 13:40 Jak projektować dla pokolenia Z? Biuro PepsiCo w Krakowie magnesem na młode talenty. Małgorzata Ciechanowska. Agnieszka Ulatowska, Paulina Palmowsk, Colliers.

13:40 - 14:10 Z Pola na Budowę - czyli rolnictwo regeneracyjne i budownictwo zero carbon. Piotr Ostaszewski, Prezes Zarządu RSP Ostoja Natur.

14:10 Zakończenie konferencji


Po każdym wykładzie przewidziany jest czas na pytania i odpowiedzi.


Ważne: Po rejestracji na wydarzenie przyjdzie potwierdzenie z linkiem do pokoju. Proszę sprawdzić folder SPAM. Jeśli tak się nie stanie prosimy o kontakt na adres: marta.artman@sztuka-architektury.pl


Polityka prywatności

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu podanych danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych przez Grupę Sztuka Architektury znajdziesz tutaj.

Zostawiając nam ww. dane wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie w celu zalogowania się na webinarium. W tym momencie administratorem danych osobowych staje się Grupa Sztuka Architektury, ul. Górczewska 216 lokal 207, 01-460 Warszawa, e-mail: redakcja@sztuka-architektury.pl